FilobLogos – filologiczny blog biblijny Filipa Taranienki

FilobLogos – filologiczny blog biblijny Filipa Taranienki

Gorąco polecamy filologiczny blog biblijny Filipa Taranienki pt. FilobLogos! Zachęcamy do zapoznania się z opisem autora strony.

Od autora

Publikuję tutaj moje własne przekłady oryginalnych tekstów biblijnych z komentarzami. Przekłady są z założenia tak dosłowne, jak to tylko możliwe, a w komentarzach zwracam uwagę na treści, które w przekładach tracą najwięcej.

Przez pierwszy rok będę się zajmował mszalnymi perykopami z Ewangelii na dany dzień roku liturgicznego. W Adwencie 2015 codziennie zamieszczam jeden wpis. Mam nadzieję, że uda mi się tę częstotliwość utrzymać dłużej.

Chciałbym pisać o zasadniczych sprawach teologicznych, zachowując zarazem osobisty ton i własną wrażliwość. Będę proponować moją interpretację tekstu, ale pojawią też miejsca, w których poprzestanę na wskazaniu jakiegoś ciekawego problemu związanego z oryginałem. Chętnie skorzystam z konstruktywnej krytyki lepiej wykształconych komentatorów. Mile widziane są też pytania i wątpliwości dotyczące oryginalnego tekstu greckiej Biblii, na które będę starał się odpowiadać najlepiej, jak umiem.

Wpisy udostępniam za darmo, prosząc jednak o modlitwę, a także o dobrowolne finansowe wsparcie, umożliwiające dalszą pracę. Przyjąłem zasadę niezamieszczania przypadkowych reklam, ale możliwa jest też współpraca sponsorska z instytucjami, które chciałyby poprzeć mój projekt, o ile ja również uznam, że ich działalność warta jest mojego poparcia.

Wygląd strony i jej funkcjonalności będą z czasem, w miarę możliwości, udoskonalane.

Do częstego zaglądania tutaj, a także do prenumeraty i komentowania, szczególnie zapraszam wszystkich poważnie czytających i rozważających Biblię jako Słowo Boże.

Filip Taranienko

Skomentuj

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.